Acest site este cofinanțat de Uniunea Europeană din Fondul Social European prin Programul Operational Capital Uman (PO CU).
  • Scoala Antreprenoriala
  • Stagii de practica
  • Concurs de planuri de afaceri
  • Afacere sustenabila

Conferinţa de lansare a proiectului

Astăzi, 31ianuarie 2018, a avut loc conferinţa de lansare a proiectului "Antreprenoriat urban: de la start-up la afacere sustenabilă" POCU/82/3/7/105424. Obiectivul general al proiectului constă în dezvoltarea antreprenoriatului în regiunea Sud-Vest Oltenia prin stimularea ocupării pe cont propriu şi sprijinirea iniţiativei antreprenoriale în rândul a 375 de persoane fizice care intenţionează să înfiinţeze o afacere non-agricolă în mediul urban.

 

 

 

Conţinutul acestui material nu reprezintă în mod obligatoriu poziţia oficială a Uniunii Europene sau a Guvernului României.
Pentru informații detaliate despre celelate programe cofinanțate de Uniunea Europeană, vă invităm să vizitați www.fonduri-ue.ro
© 2018 Antreprenoriat urban. All Rights Reserved.